اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


بارها گفته شده که پیشرانهٔ دوازده سیلندر آستون‌مارتین والکیِری توسط کاسورث ساخته شده است اما تاکنون قدرت دقیق و رسمی این موتور اعلام نشده بود. حال اما کاسورث ناخواسته در توئیتی گفته است که «ما با جدیدترین پیشرانهٔ خود، رکوردها را شکسته‌ایم. موتور 6.5 لیتری V12 آستون‌مارتین والکیِری با 1130 اسب بخار قدرت، قوی‌ترین پیشرانهٔ تنفس طبیعی جاده‌ای محسوب می‌شود». البته این توئیت سریعاً حذف شد اما Road & Track از آن اسکرین‌شات گرفته است.

این عدد برای یک پیشرانهٔ تنفس طبیعی بسیار قابل‌توجه است اما کمی دور از ذهن به نظر می‌رسد. زمانی که آستون‌مارتین در نمایشگاه ژنو امسال مدل والکیِری AMR Pro را رونمایی کرد، اعلام نمود این هایپرکار از قوای محرکهٔ هیبریدی برخوردار است که بیش از 1100 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. آستون‌مارتین همچنین گفت که این رقم بیشتر از قدرت نسخهٔ جاده‌ای والکیِری بوده و نسبت قدرت به وزن یک‌به‌یک را برای خودرو فراهم می‌کند؛ بنابراین، این اظهارت نشان می‌دهند که پیشرانهٔ بنزینی والکیِری به‌تنهایی 1330 اسب بخار قدرت تولید نمی‌کند بلکه به نظر می‌رسد این قدرت با کمک سیستم هیبریدی تولید می‌شود.

این فرضیه با گزارشات قبلی هم مطابقت دارد که ادعا کرده بودند موتور بنزینی والکیِری به‌تنهایی 1000 اسب بخار قدرت دارد و قدرتی بیشتر از این توسط سیستم هیبریدی تأمین می‌شود. درهرحال فعلاً این ادعا در حد یک شایعه است اما بااین‌وجود والکیِری هنوز هم می‌تواند رکورد قدرتمندترین خودروی جاده‌ای تنفس طبیعی را بنام خود ثبت کند. این رکورد هم‌اکنون در اختیار فراری 812 سوپرفست است که پیشرانهٔ 6.5 لیتری آن 800 اسب بخار قدرت تولید می‌کند؛ بنابراین حتی اگر این عدد اعلامی جدید هم درست نباشد، بازهم پیشرانهٔ والکیِری 200 اسب بخار قدرت بیشتری از فراری دارد.

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها