اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


به نظر می‌رسد هجوم کراس اوورها به بازار با تغییرات بنیادین صنعت خودرو همراه شده است.
اقبال خریداران به کراس اوورها و شاسی بلندها باعث بروز برخی موارد دیگر هم شده به گونه‌ای که مطالعه‌ی هزینه‌های مالکیت سال 2018 موسسه‌ی AAA نشان می‌دهد علاقه‌ی آمریکایی‌ها به این خودروهای قدبلند باعث شده افت قیمت سدان ها با سرعت بیشتری رخ دهد. فقط در همین سال گذشته شاهد کاهش قیمت 13 درصدی سدان ها بوده‌ایم.


البته همه‌ی خبرهای منتشر شده دراین‌باره بد نیست زیرا AAA می‌گوید 20 درصد مصرف‌کنندگان آمریکایی می‌خواهند خودروی بعدی آن‌ها از نوع هیبریدی یا الکتریکی باشد. افزایش جذابیت خودروهای دوستدار محیط‌زیست به این معنی است که میزان افت قیمت آن‌ها کاهش می‌یابد. یک مطالعه‌ی دیگر فهمیده همه‌ی 5 خودروی خوش فروش کارکرده در آمریکا از نوع هیبریدی یا الکتریکی بوده و شامل تویوتا پریوس C، تسلا مدل S، ب ام و i3، تویوتا پریوس و شورولت ولت هستند.


در کل AAA می‌گوید افت قیمت یک خودرو حدود 40 درصد هزینه‌های مالکیت یک خودروی جدید را تشکیل می‌دهد. میزان افت قیمت خودروها متفاوت بوده اما معمولاً بیشتر از 3 هزار دلار در سال است.


اما بد نیست نگاهی هم به هزینه‌های مالکیت یک خودروی جدید در سال 2018 بیندازیم. AAA می‌گوید رانندگان اگر سالانه 24140 کیلومتر رانندگی کنند هزینه‌ی متوسط 8849 دلاری خواهند داشت. این عدد با محاسبه‌ی فاکتورهایی همچون نگهداری، تعمیرات، بیمه، مالیات‌ها و شماره‌گذاری، افت قیمت، میزان وام و بهره و هزینه‌های سوخت 45 خودروی پرفروش آمریکا به دست آمده است.


اگرچه سدان ها افت قیمت سریع‌تری پیدا می‌کنند اما سدان های کوچک کمترین هزینه‌ی مالکیت را دارند زیرا هزینه‌ی متوسط سالانه‌ی آن‌ها برابر با 6777 دلار می‌باشد. خودروهای هیبریدی و کراس اوورهای کوچک نیز خودروهای کم‌هزینه‌ای بوده و به ترتیب هزینه‌ی سالانه‌ی 7485 و 7869 دلاری دارند.


اما پرهزینه‌ترین خودروهای امسال پیکاپ ها هستند که هزینه‌ی مالکیت آن‌ها در سال به حدود 10215 دلار می‌رسد. سدان های بزرگ نیز در هر سال حدود 9804 دلار هزینه روی دست مالکان می‌گذارند.

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها