اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنیدشاید با خواندن تیتر این مطلب تعجب کنید زیرا جیپ گرند چروکی هیچ شباهتی با مک‌لارن 570S ندارد؛ بنابراین قرار دادن این دو ماشین که متعلق به دو دنیای کاملاً متفاوت هستند رودرروی هم برای انجام یک مسابقهٔ درگ شاید کاری کاملاً اشتباه به نظر برسد اما زود قضاوت نکنید. مطمئناً قرار گرفتن یک اس‌یووی بزرگ در کنار یک سوپراسپرت در مسیر مسابقهٔ درگ هرگز کاری معمول نیست زیرا یک اس‌یووی بزرگ برای مسابقهٔ درگ ساخته نشده است.


به همین دلیل، واضح است که در این درگ مک‌لارن به لطف مزیت‌هایی مثل وزن کمتر در برابر گرند چروکی پیروز خواهد شد اما پس از تماشای ویدئوی زیر شاید بخواهید از این به بعد مسابقات درگ را با اس‌یووی‌های بزرگ انجام دهید (!) زیرا با کمال تعجب در این درگ جیپ گرند چروکی پیروز می‌شود. البته این پیروزی به این خاطر به دست آمد که خودروی شرکت‌کننده در این درگ یک گرند چروکی معمولی نیست بلکه از نوع ترک‌هاوک با پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ هلکت 707 اسب بخاری است. البته از سوی دیگر، جیپ خودروی بسیار سنگین‌تری است به‌گونه‌ای که 2432 کیلوگرم وزن دارد درحالی‌که وزن مک‌لارن تنها 1406 کیلوگرم است؛ یعنی 570S حدود یک تن سبک‌تر از ترک‌هاوک است.

همچنین هرچند مک‌لارن قدرتی برابر با 570 اسب بخار دارد که نزدیک به 140 اسب بخار کمتر از جیپ است اما آئرودینامیک بسیار بهتر 570S می‌تواند قدرت کمتر آن‌را جبران کند؛ بنابراین اختلاف وزنی بیش از یک تن، آئرودینامیک بسیار بهتر و… همگی به برتری مک‌لارن 570S در این مسابقه اشاره دارند اما نه این بار! نهایتاً در این ویدئو مشخص می‌شود که گرند چروکی ترک‌هاوک مسافت 400 متر را در 11.96 ثانیه طی می‌کند درحالی‌که 570S ظرف 12.22 ثانیه از مسافت را به پایان می‌رساند؛ بنابراین هرچند اختلاف دو ماشین در این درگ بسیار جزئی و در حد چند صدم ثانیه است اما مطمئناً همین اختلاف جزئی کافی است تا جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک را مستحق احترام بدانیم چراکه این خرس جهنمی، سوپراسپرتی با یک تن وزن کمتر را شکست داده است.

[دانلود ویدئو]

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها