اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


همه‌ی ما می‌دانیم که مدل پرچم‌دار پورشه پانامرا در خط درگ خودرویی درنده بوده و می‌تواند علیرغم وزن بالا سوپرکاری همچون آئودی R8 را شرمنده کند.


اما سؤالی که توسط اتوکار مطرح شده این است: آیا پانامرا توربو S E-Hybrid سنگین‌وزن می‌تواند یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای دنیا یعنی 911 توربو S را شکست دهد؟


کشتی هیبریدی و لوکس پورشه از پیشرانه‌ی 8 سیلندر توئین توربوی 542 اسبی و واحد الکتریکی 134 اسبی بهره برده و خروجی کل آن به 671 اسب بخار و گشتاورش هم به 850 نیوتون متر می‌رسد. این قوای محرکه‌ی پیچیده همچنین باعث افزایش وزن پانامرا شده به گونه‌ای که وزن توربو S E-Hybrid برابر با 2310 کیلوگرم می‌باشد.


البته پورشه می‌گوید این خودرو علیرغم وزن بالای خود در عرض 3.4 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت رسیده و می‌تواند به حداکثر سرعت 310 کیلومتر در ساعت دست یابد. خب این عملکرد در حد سوپرکارها می‌باشد.


از طرف دیگر 911 توربو S را داریم که تنها 1600 کیلوگرم وزن داشته و پیشرانه‌ی 6 سیلندر توربوی آن 580 اسب بخار قدرت تولید می‌کند که 90 اسب بخار کمتر از برادر بزرگ‌ترش می‌باشد.


آیا تفاوت قابل‌توجه وزن بین این دو خودرو باعث می‌شود 911 توربو S مچ برادر بزرگتر را بخواباند؟ شاید هم قدرت بیشتر پانامرا بر برادر کوچک‌تر بچربد! برای فهمیدن پاسخ این سؤال‌ها حتماً ویدئو را تماشا کنید.

[دانلود ویدئو]

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها