اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


جیپ گلادیاتور 2020 جدید یکی از ستاره‌های نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس 2018 بود اما یکی از خبرسازترین ویژگی‌های این خودرو عدم وجود پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی رانگلر در آن است.


این پیشرانه که قدرت 270 اسبی و گشتاور 400 نیوتون متری دارد در جایگاهی بالاتر از پیشرانه‌ی پایه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری رانگلر قرار می‌گیرد. این پیشرانه 6 سیلندر قدرت 285 اسبی و گشتاور 352 نیوتون متری دارد. اگرچه پیشرانه‌ی توربوی یاد شده از نظر قدرت کمی پایین‌تر قرار می‌گیرد اما گشتاور آن بالاتر از پیشرانه 6 سیلندر است که برای یک پیکاپ مفیدتر می‌باشد.


البته بزرگ‌ترین مزیت پیشرانه‌ی 4 سیلندر سیستم eTorque است که از ترمز احیا شونده، قدرت الکتریکی کمکی و سیستم استارت/استاپ تشکیل شده است. این سیستم به‌طور قابل‌توجهی باعث بهبود مصرف سوخت رانگلر 6 سیلندر می‌شود.

این عملکرد برای رانگلر کاملاً قابل‌توجه بوده و به همین خاطر نشریه‌ی درایو از جیپ دلیل عدم ارائه‌ی پیشرانه‌ی 4 سیلندر برای گلادیاتور را جویا شده است. پاسخ جیپ خیلی کامل و مبسوط نبوده اما این شرکت گفته است که پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری می‌تواند ظرفیت یدک کشی بالا را بدون ایجاد دمای زیاد داشته باشد. به این ترتیب به نظر می‌رسد پیشرانه‌ی 4 سیلندر در گلادیاتور مشکلاتی در رابطه با مدیریت دمای پیشرانه و ظرفیت یدک کشی کمتر دارد.


ظرفیت یدک کشی برای جیپ بسیار مهم است چراکه گلادیاتور اولین پیکاپ این کمپانی در سال‌های اخیر بوده و واضح است که آمریکایی‌ها می‌خواهند بهترین ظرفیت یدک کشی در کلاس خود را داشته باشند. این برند توانسته به حداکثر ظرفیت یدک کشی 3470 کیلوگرمی برسد.


اگرچه گلادیاتور با پیشرانه 4 سیلندر توربو عرضه نخواهد شد اما جیپ قبلاً اعلام کرده از سال 2020 پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری اکودیزل را ارائه خواهد کرد. این پیشرانه که قدرت 260 اسبی و گشتاور 598 نیوتون متر دارد با یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک همراه می‌شود.

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها