اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


اشتوتگارت که یکی از مشهورترین شهرهای آلمان می‌باشد برنامه‌هایی برای منع تردد خودروهای دیزلی با استاندارد آلایندگی یورو 4 و کمتر با آغاز سال 2019 دارد. اگرچه این موضوع کمی متناقض به نظر می‌رسد اما یکی از اهداف این کار جلوگیری از گسترش منع تردد خودروهای دیزلی می‌باشد.


اوایل امسال هامبورگ که دومین شهر بزرگ آلمان به شمار می‌رود اعلام کرد برای اولین بار اقدام به منع تردد خودروهای دیزلی خواهد کرد و خودروهای دیزلی که حداقل استاندارد یورو 6 را نداشته باشند امکان تردد در برخی مکان‌های مشخص را نخواهند داشت. با این تفاسیر عموماً خودروهای ساخته شده پیش از سال 2014 امکان تردد در هامبورگ را نخواهند داشت.

لیدر گروه پارلمانی سبز می‌گوید:

ما می‌خواهیم از منع تردد خودروهای دیزلی یورو 5 جلوگیری کنیم و پکیج وسیعی از مقیاس‌های هوای پاک را در نظر گرفته‌ایم.

این مقام اضافه می‌کند دیگر فاکتورهای هوای پاک همچون گستردگی حمل‌ونقل عمومی و الکتریکی نیازمند تأثیر بزرگی روی سطح آلایندگی خواهند بود.


بنابراین اگر اشتوتگارت نتواند کیفیت هوا و میزان آلایندگی نیتروژن اکسید را افزایش دهد ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی شامل مدل‌های یورو 5 نیز می‌تواند از سال 2020 اجرایی شود.

برنامه‌هایی برای منع تردد خودروهای دیزلی در شهرهای پاریس، مادرید، مکزیکوسیتی و آتن هم وجود دارد. همچنین از سال آینده شاهد منع تردد این خودروها در شهر کپنهاگ نیز خواهیم بود.


خودروهای دیزلی یورو 5 از سال 2009 وارد بازار شده‌اند و از سال 2014 نیز تولید خودروهای یورو 6 کلید خورده است. با این وجود برخی افراد معتقدند ما به پایان عصر دیزلی‌ها نزدیک نشده‌ایم؛ مثلاً مدیرعامل بوش گفته کمپانی مطبوعش می‌تواند خودروهای دیزلی را از انقراض نجات دهد.

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها