اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


اکثر افراد درباره پیشرانه خودروها فکر نمی‌کنند. از نظر آن‌ها یک پیشرانه ترکیبی از قطعات پر سر و صدا و روغنی است که معمولاً درست کار نکرده و هزینه‌های گزافی را روی دست مالک می‌گذارد! اما بهتر است این طرز تفکر را کلاً کنار بگذارید. همه‌ی پیشرانه‌ها دردسرساز نیستند. گاهی اوقات پیشرانه‌های پرفورمنس و قدرتمند همانند قلب 8 سیلندر 4.4 لیتری بای توربو ب‌ام‌و M850i همانند یک اثر هنری خودنمایی می‌کنند.


ویدئو و تصاویری از فرایند ساخت این پیشرانه منتشر شده و شاهد چگونگی حرکت آن در طی فرایند ساخت هستیم. این ویدئو کوتاه بوده اما از نظر جذابیت چیزی کم ندارد. پیشرانه‌های دست‌ساز این روزها نایاب بوده و به تعداد بالا ساخته نمی‌شوند اما قضیه ب‌ام‌و فرق می‌کند. اگر ب‌ام‌و M850i xDrive کوپه حد نهایی یک خودروی پرفورمنس و لوکس برای این برند باشد، ساخت قلب‌های آهنین با دست توجیه‌پذیر خواهد بود.


فرایند ساخت پیشرانه باعث می‌شود انسان دانش بیشتری در ساخت قوای محرک به دست آورد. کارخانه‌ای که پیشرانه‌ها در آن ساخته می‌شوند از تکنولوژی‌های پیچیده برای پایش و دسته‌بندی داده‌های مرتبط با سفت کردن پیچ‌ها و اندازه‌گیری فاصله سوپاپ‌ها استفاده می‌کند. این داده‌ها اجازه پایش فرایند ساخت را داده و آماده بودن ابزارآلات موردنیاز را تضمین می‌کنند. قطعات اصلی همچون سر سیلندرها دارای کدهای ردیابی شخصی برای اتوماسیون بیشتر فرایند ساخت و دسته‌بندی داده‌ها می‌باشند.

پیشرانه 8 سیلندر 4.4 لیتری بای توربوی این خودرو قدرت 523 اسب بخاری دارد. اگرچه پرفورمنس M850i در حد یک سوپرکار نیست اما هنوز هم برای سواری روزمره قدرت زیادی محسوب می‌شود.


تأسیسات مونیخ ب‌ام‌و یعنی جایی که M850i در آن ساخته می‌شود خانه‌ی دیگر پیشرانه‌های 6 و 8 سیلندر ب‌ام‌و M نیز می‌باشد. در اینجا پیشرانه 12 سیلندر ب‌ام‌و M760Li xDrive و رولزرویس نیز ساخته می‌شود.

[دانلود ویدئو]

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها