اگر از اين پست لذت برديد و خوشتون امده در صفحات اجتماعي خود به اشتراک بگذاريد تا ديگران هم استفاده کنند.

و همچنين خواهشمنديم با نظرات و پيشنهادات خود ما را ياري بفرماييد

با گذاشتن نظر در قسمت دیدگاه ها می توانید ما را در بهتر شدن یاری کنید


رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: ۱۶ خودرو که عمده آن‌ها تولید داخل هستند، موفق به رعایت استانداردهای جدید مدنظر این سازمان تا تاریخ یکم تیرماه ۹۷ و دستیابی به استانداردهای 63 ‌گانه شدند.


به گزارش ایرنا، نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با جهاد دانشگاهی افزود: با فرا رسیدن مهلت دوم سازمان ملی استاندارد در ابتدای تابستان جاری و آغاز بازرسی‌های این سازمان برای استانداردهای ۶۳‌گانه، در همان روز نخست ۱۶ خودرو موفق به اعمال استانداردهای جدید شدند. پیروزبخت در ادامه گفت با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو از اول دی‌ماه ۱۳۹۶، تولید و واردات برخی خودروهای غیر‌استاندارد از دستور کار خودروسازان خارج شد. تا ابتدای دی‌ماه پارسال خودروسازان باید مدارک استاندارد ۵۵‌گانه را به سازمان ملی استاندارد تحویل می‌دادند و همه خودروهایی که قادر به رعایت این استانداردها نبودند، از دور خارج شدند. وی افزود: از این تاریخ به بعد، هر خودرو برای بازگشت دوباره به خط تولید باید استانداردهای ۶۳ گانه را اعمال کند؛ یعنی علاوه بر استانداردهای پیشین، هشت استاندارد دیگر نیز اضافه شده است. این مهلت تا اول دی‌ماه سال ۱۳۹۷ برای این خودروها باقی است، اما از آغاز زمستان آینده پشت سر گذاشتن ۸۵ استاندارد الزامی و ۲۲ استاندارد دیگر نیز اضافه می‌شود.

پیروزبخت در ادامه به اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان اشاره کرد و گفت: با شرایط پیش‌آمده کنونی، این سازمان از مواضع پیشین خود کوتاه نمی‌آید، زیرا آنچه برای این سازمان ارزش و اهمیت دارد، حفظ جان و سلامت مردم است و به همین دلیل استانداردهای ۸۵‌گانه خودرو تعدیل نمی‌شود. وی ادامه داد: با این حال طی هماهنگی و رایزنی با وزارت صنعت، معدن و تجارت، به دنبال ارائه تسهیلاتی در این خصوص هستیم. این مقام مسئول درعین‌حال خاطرنشان کرد: خودروی پراید هنوز موفق به ارائه مدارکی مبنی بر رعایت و اعمال استانداردهای جدید نشده است.


رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به محدودیت‌های پیش‌آمده در ماه‌های اخیر برای واردات خودرو به کشور، تأکید کرد: با توجه به اهمیت مسئله، از یکم دی‌ماه پارسال و همزمان با اجرای مرحله نخست استانداردهای جدید اجباری خودرو، واردات خودروهای خارجی را منوط به رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه کرده بودیم، درحالی‌که برای خودروهای ساخت داخل این مهلت از ابتدای دی‌ماه امسال قرار داده شد. پیروزبخت اظهار کرد: آنچه از استانداردهای جدید که مربوط به ایمنی است، در ضرب‌الاجل تعیین شده با قوت اجرایی می‌شود و خودروهایی که نتوانند آن‌ها را اعمال کنند، از گردونه تولید خارج می‌شوند، اما در سایر موارد، در حال رایزنی با وزارت صنعت برای قائل شدن تسهیلاتی هستیم. وی ادامه داد: به طور مثال، در صورتی که تهیه آپشنی برای تأمین استاندارد مدنظر از یک کشور با تحریم مواجه باشد، با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، کشور دیگری را به خودروسازان معرفی خواهیم کرد.

شما مخاطبين عزيز سايت تک مهر از اين پس با مراجعه به وب سايت ما مي توانيد جديد ترین مطاب را مطالعه کنید و از خواندن ان ها لذت ببريد

وچنانچه انتقادي به سايت ما داشتيد مي توانيد در قسمت نظرات ما را در جريان

مشخصات

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها